STOMATOLOGIA

Posiadamy gabinety stomatologiczne w Kielcach oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 
W gabinetach stomatologicznych świadczymy usługi w zakresie:
 
 1. Stomatologii ogólnej
 2. Protetyki
 3. Stomatologii estetycznej
 4. Stomatologii dziecięcej
 5. RTG
Czytaj więcej….
Posiadamy  gabinety stomatologiczne w Kielcach oraz w Ostrowcu Śwętokrzyskim.
 
 
Oddział Kielce :
Nasi lekarze:
Lek. stom. Boksa Elżbieta
Lek. stom. Sławińska Bożena
Lek. stom. Pietras Anna
Lek. stom. Duda Dorota
Lek. stom. Kudrycka Pawlonka Katarzyna
Lek. stom. Kiciak Alina
 
Oddział Ostrowiec Świętokrzyski
Lek.stom. Sławińska Bożena
Lek.stom. Sokołowski Jakub
 
1. Stomatologii zachowawczej - w ramach stomatologii zachowawczej nasze gabinety zajmują się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym popularnie określanym jako kanałowe, a także stomatologią estetyczną, leczeniem zmian na błonach śluzowych jamy ustnej oraz leczeniem dzieci.
Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba takich jak szkliwo i zębina.

W naszych gabinetach przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz leczenie i rekonstrukcje zniszczonych wskutek próchnicy lub urazu zębów.
Zabiegi wykonywane są pod skutecznym znieczuleniem, które jest bezpieczne zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami serca, jak i innych.
 • Profilaktyka próchnicy u dzieci i dorosłych: lakowanie, lakierowanie
 • Leczenie próchnicy: wypełnienia
 • Stomatologia estetyczna: licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym
 • Wybielanie zębów
 • Leczenie nadwrażliwości
 • Usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie
 • Endodoncja, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe wypełnienie
 
Zadbamy o Państwa piękny i zdrowy uśmiech, bo taki "uśmiech może wiele”.
 

2. Protetyki - celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony).
Dzięki temu poprawiamy zarówno estetykę, funkcję żucia, jak i komfort życia Pacjenta.
Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe).

Można też połączyć ze sobą oba te rodzaje protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).
Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów.
 
Licówki porcelanowe - pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).

Korony porcelanowe - jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.
Mosty porcelanowe - Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień jak przy koronach porcelanowych.

Protezy szkieletowe - Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na dobre jej utrzymanie na zębach i dobry efekt estetyczny.

Proteza szkieletowa na zasuwach - jest to połączenie uzupełnienia stałego( korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywane jest wtedy, gdy nie możemy wykonać tylko stałego uzupełnienia, a pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.

Protezy akrylowe - wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.

3. Stomatologii estetycznej – Profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych powinno być pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego. W przeciwnym razie lekarz nie może precyzyjnie wykryć próchnicy na zębach pokrytych kamieniem i osadem. Obecność kamienia nazębnego i niewłaściwa higiena są również głównymi przyczynami zapalenia dziąseł i przyzębia. Takie zaniedbania prowadzą do paradontozy, choroby która powoduje rozchwianie zębów i w konsekwencji ich utratę.

W dobie XXI wieku współczesny lekarz ma do dyspozycji wiele możliwości aby uśmiech Pacjenta wyglądał estetycznie. Nowoczesna stomatologia pozwala zadbać o piękny uśmiech poprzez zmianę kształtu oraz koloru zębów. Dbając o swoje zdrowie oraz wygląd stajemy się bardziej atrakcyjni, co przyczynia się do podniesienia własnej samooceny i pewności siebie. Z osobami takimi inni chętnie podejmują wszelkie działania zarówno w życiu towarzyskim jak i biznesie.
Nasze gabinety w zakresie stomatologii estetycznej proponuje państwu następujące zabiegi:
 • pełną higienizację, czyli usuwanie kamienia nazębnego i osadów ultradźwiękami
 • zmianę kształtu i koloru a także ustawienia zębów poprzez zastosowanie między innymi licówek porcelanowych
 • wybielanie zębów metodą nakładkową Pacjent otrzymuje do domu nakładki sylikonowe oraz żel i przez okres paru dni, stosuje ten zabieg samodzielnie
 • wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznych

Zapraszamy Państwa serdecznie do wizyty w Naszych Gabinetach.

4. Stomatologii dziecięcej - nasze gabinety są również nastawione na potrzeby najmłodszych Pacjentów. Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat, by w ten sposób uniknąć w dorosłym życiu skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia.

Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądem, instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia.

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne - (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych

Rodzicu!
Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc od najmłodszych lat troszczymy się o zęby naszych Pociech

Medis-Med na facebook


Polityka cookies