W gabinetach stomatologicznych świadczymy usługi w zakresie:
1. Stomatologii zachowawczej - w ramach stomatologii zachowawczej nasze gabinety zajmują się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym popularnie określanym jako kanałowe, a także stomatologią estetyczną, leczeniem zmian na błonach śluzowych jamy ustnej oraz leczeniem dzieci.
Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba takich jak szkliwo i zębina.

W naszych gabinetach przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz leczenie i rekonstrukcje zniszczonych wskutek próchnicy lub urazu zębów.
Zabiegi wykonywane są pod skutecznym znieczuleniem, które jest bezpieczne zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami serca, jak i innych.
 • Profilaktyka próchnicy u dzieci i dorosłych: lakowanie, lakierowanie
 • Leczenie próchnicy: wypełnienia
 • Stomatologia estetyczna: licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym
 • Wybielanie zębów
 • Leczenie nadwrażliwości
 • Usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie
 • Endodoncja, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe wypełnienie

2. Protetyki - celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony).
Dzięki temu poprawiamy zarówno estetykę, funkcję żucia, jak i komfort życia Pacjenta.
Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe).

Można też połączyć ze sobą oba te rodzaje protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).
Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów.
 
Licówki porcelanowe - pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).

Korony porcelanowe - jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.
Mosty porcelanowe - Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień jak przy koronach porcelanowych.

Protezy szkieletowe - Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na dobre jej utrzymanie na zębach i dobry efekt estetyczny.

Proteza szkieletowa na zasuwach - jest to połączenie uzupełnienia stałego( korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywane jest wtedy, gdy nie możemy wykonać tylko stałego uzupełnienia, a pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.

Protezy akrylowe - wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.

3. Stomatologii estetycznej – Profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych powinno być pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego. W przeciwnym razie lekarz nie może precyzyjnie wykryć próchnicy na zębach pokrytych kamieniem i osadem. Obecność kamienia nazębnego i niewłaściwa higiena są również głównymi przyczynami zapalenia dziąseł i przyzębia. Takie zaniedbania prowadzą do paradontozy, choroby która powoduje rozchwianie zębów i w konsekwencji ich utratę.

W dobie XXI wieku współczesny lekarz ma do dyspozycji wiele możliwości aby uśmiech Pacjenta wyglądał estetycznie. Nowoczesna stomatologia pozwala zadbać o piękny uśmiech poprzez zmianę kształtu oraz koloru zębów. Dbając o swoje zdrowie oraz wygląd stajemy się bardziej atrakcyjni, co przyczynia się do podniesienia własnej samooceny i pewności siebie. Z osobami takimi inni chętnie podejmują wszelkie działania zarówno w życiu towarzyskim jak i biznesie.
Nasze gabinety w zakresie stomatologii estetycznej proponuje państwu następujące zabiegi:
 • pełną higienizację, czyli usuwanie kamienia nazębnego i osadów ultradźwiękami
 • zmianę kształtu i koloru a także ustawienia zębów poprzez zastosowanie między innymi licówek porcelanowych
 • wybielanie zębów metodą nakładkową Pacjent otrzymuje do domu nakładki sylikonowe oraz żel i przez okres paru dni, stosuje ten zabieg samodzielnie
 • wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznych
 

Zapraszamy Państwa serdecznie do wizyty w Naszych Gabinetach.

4. Stomatologii dziecięcej - nasze gabinety są również nastawione na potrzeby najmłodszych Pacjentów. Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat, by w ten sposób uniknąć w dorosłym życiu skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia.

Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądem, instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia.

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne - (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych

Rodzicu!
Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc od najmłodszych lat troszczymy się o zęby naszych Pociech
Medis-Med na facebook


Polityka cookies